BLOSSFECHTEN

Náš Šermířský spolek tábor Táborští Kupci, se též zabývá tzv. Blossfechten. jedná se o německý pojem vyjadřující holý šerm, tzn. šerm beze zbroje.

V totmto směru se orientujeme na boj dlouhým mečem (také používán název jeden a půl ruční meč) dle dochovaných technik. K těmto technikám využíváme pro trénink dřevěných zbraní společně s Federschwerty (kovová zbraň se zúženou čepelí), které využíváme při fullkontaktech a turnajích.

Federschwert

 

 

Námi používané ochranné prostředky:

Prošívaný kabátec

F3 trener
Ideální ochrana trupu doporučována pro boj se zbrani o velké síle úderu. Nevýhodou je zvětšení tělesné teploty uživatele a lehké ztuhnutí v oblasti trupu. Výhody jsou následující: plná ochrana horní části těla (9 mm krytí ze předu a zezadu trupu) a dobrá spolupráce s dalšími ochrannými pomůckami. Dlouhé rukávy jsou skutečnou ochranou i proti nepříjemným důsledkům bodnuti i málo pružnou zbraní. Určeno pro systém HPS.

F3 standard + PLASTRON F3
Prošívaný kabátec F3 standard zajišťuje komplexní ochranu trupu pro boj kovovou zbraní působící odřeniny a modřiny. Nevýhodou je zvětšení teploty těla bojovníka. Výhody: plná ochrana horní části těla a dobrá spolupráce s jinými ochrannými pomůckami. Kvůli velmi malé váze prošívaný kabátec Standard F3 neomezuje a nezpomaluje bojující. Dlouhé rukávy umožňují kvalitní ochranu proti  bodům na předloktí a ramena.
Plastron F3. Jedná se o základní formu ochrany hrudníku, břicha a částečně i ramen. Její čtyřbodová regulace velikosti zajišťuje pohodlné seřízení. Stěžejní je posílená ochrana hrudníku pomocí vyztužení z uhlíkových vláken. Tímto způsobem je ochrana těla šermíře plnější a zároveň si zachovává vysokou pohyblivost a vzdušnost. Určena jako základní forma ochrany k použiti pro nácvik se zbraněmi o nízké síle úderu systému LPS a v kombinaci s Prošívaným kabátcem F3 i do systému HPS

Šermířská maska 1600N

BoxLakrosové rukavice

Ochrana koleních kloubů, suspenzor, ochrana stehen, chrániče loktů

Reakce na tento příspěvek