Budyně 2015

Minulý víkend, 7. – 9. 8., jsme se již druhým rokem zúčastnili bitvy Budyně nad Ohří. Přijeli jsme jako předešlý rok ve čtvrtek, den před samotným zahájením akce, abychom se stihli aklimatizovat v místních tropických podmínkách.

Páteční den se nesl v duchu jídla, seminářů a příprav nácviků na bitvu. Seminář byl veden skupinou Digladior – zaměřen byl na halapartny a dýky.

Letos v jídelníčku byla změna – jídlo jsme si obstarávali sami. Jedli jsme dobová jídla, za jejichž přípravu děkujeme Marušce, Františkovi a Petrovi.

Vinou obrovských veder se nikomu nechtěla vyvíjet žádná velká fyzická aktivita, proto jsme se oddávali hodokvasu.

I přesto, že sobotní finální nácvik byl od brzkých ranních hodin, jsme se zúčastnili v plném počtu a zdárně jsme ho absolvovali. Naše skupina dostala na starost velení celé burgundské armády. Získali jsme také i speciální roli – burgundské comandos.

Bitva se konala i přes vysoké teploty. Vše proběhlo tak jak mělo. Role jsme si výtečně užili.

Po bitvě jsme se zúčastnili i volných střetů, které měly tak jako loňský rok velký úspěch. Poté jsme se odebrali do ležení a chladili se jak mohli.

Večer,  již tradičně, se konala hostina – jako poděkování organizátorů účinkujícím. Zpestření nám bylo autentické svěcení nového praporu švýcarské pěchoty, což byl velmi zajímavý zážitek. Poté začalo hodování a veselí, které trvalo do brzkých ranních hodin. U příjemného posezení nám hrála kapela k volné zábavě.

V neděli ráno následoval velký úklid, rozloučení a odjezd.

Bitva se celá vydařila a máme ji za jednu z nejlepších akcí sezóny. Za celou akci bychom chtěli poděkovat celé organizaci Rattenschwanz a doufáme, že budeme pozváni i následující rok.DSCN5337DSCN5372DSCN5419


O autorovi tohoto příspěvku:

Comments

Reakce na tento příspěvek